Meditowanie uważności zmienia sposób, w rhino gold gel cena jaki mózg przetwarza i postrzega ból

Meditowanie uważności zmienia sposób, w rhino gold gel cena jaki mózg przetwarza i postrzega ból

  • Naukowcy badali wpływ medytacji uważności na postrzeganie bólu i aktywność mózgu.
  • Odkryli, że medytacja uważności znacząco zmniejszyła intensywność i nieprzyjemność bólu poprzez odłączenie przetwarzającej bólu części mózgu (wzgórza) z regionów mózgu odpowiedzialnych za samoreferencyjne przetwarzanie.
  • Badacze sugerują, że ułatwienia pomysłu bólu wywołanego przeznaczeniem uważności może być używane przez osoby szukające szybko działającego i niefarmakologicznego leczenia bólu.

Miliony ludzi doświadczają przewlekłego bólu, co często może być zakłócające życie codzienne.

Według danych z National Health wywiad, przewlekły ból – zdefiniowany jako ból, który jest „większość dni” lub „każdego dnia” – wpływa na 20,4% (1 na 5) dorosłej populacji w Stanach Zjednoczonych.

„Przewlekły ból jest skomplikowany”, powiedział dr Fadel Zeidan, profesor nadzwyczajny Anestezjologia w UC San Diego School of Medicine, podczas rozmowy TEDx, którą wygłosił na konferencji Napa Pain 2019. „Jest skonstruowany i modulowany przez konstelację interakcji między czynnikami sensorycznymi, poznawczymi i emocjonalnymi, sprawiając, że leczenie bólu trudne i często finansowe.”

Obecnie nie ma lekarstwa na przewlekły ból, ale to Często można rozwiązać bez recepty niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), aspirynę, acetaminofen, a w trudniejszych przypadkach, krótkoterminowe opioidy przepisane. Pojawiające się badania pokazują, że istnieją alternatywy dla łagodzenia przewlekłego bólu, takie jak praktyka uważności.

medytacja uważności, która jest praktykowana poprzez zachęcanie do odłączonej obserwacji zdarzeń sensorycznych, może poprawić jakość życia osób żyjących z przewlekłym bólem.

Kilka ostatnich badań wykazało skuteczność skuteczności Medytacja uważności w zarządzaniu przewlekłym bólem, takim jak przewlekły ból pleców i migrena. W nowym badaniu opublikowanym w czasopiśmie Dr Zeidan i współpracownicy badali mechanizmy leżące u podstaw pomysłu bólu wywołanego medytacją uważności.

Badanie kliniczne

Badanie prowadzone przez Dr. Zeidan zaangażowane 40 osób zdrowych i bezbolesnych.

W pierwszej sesji badawczej naukowcy przetestowali poziom bólu wyjściowego uczestników, stosując bolesny bodziec cieplny do właściwego cielęcia każdego uczestnika i prosząc go o ocenę intensywności i intensywności i Nieprzyjemność bólu przy użyciu wizualnej skali analogowej: 0 oznaczało brak bólu, a 10 oznaczało wówczas najbardziej intensywny ból, jaki można sobie wyobrazić.

Badacze losowo podzielili uczestników na dwie grupy leczenia. Jedna grupa została przeszkolona, ​​aby skupić się na zmieniających się odczuciach oddychania bez osądzania siebie lub doświadczenia. Ten trening został rozłożony na cztery, 20-minutowe sesje. Członkowie drugiej grupy (kontrola) spędzili w tym samym czasie, słuchając audiobooka.

Kiedy uczestnicy wrócili do laboratorium, przeszli skanowanie funkcjonalnego rezonansu magnetycznego (FMRI), aby mierzyć aktywność mózgu.

Podczas odpoczynku uczestnicy naukowcy zastosowali bolesny bodziec cieplny do prawego cielęcia. Członkowie grupy uważności zostali poinstruowani, aby medytować do końca badania, podczas gdy grupa kontrolna została poinstruowana, aby mieć zamknięte oczy. Naukowcy ponownie zastosowali bolesny bodziec cieplny i poprosili uczestników o ocenę intensywności bólu i nieprzyjemności.

Redukcja bólu poprzez wiele szlaków mózgu

Naukowcy stwierdzili, że medytacja uważności zmniejszyła ciepło- indukował ból o 33% w porównaniu z fazą odpoczynku (przed rozpoczęciem medytacji). Tymczasem grupa kontrolna zgłosiła o 18% wzrost bólu od początku do końca skanu mózgu.

gdy naukowcy porównali skany FMRI uczestników praktykujących medytację uważności dla uczestników w spoczynku A w grupie kontrolnej zauważyli, że medytacja uważności znacznie zmniejszyła przetwarzanie bólu w kilku obszarach mózgu.

stwierdzili, że łagodzenie bólu wywołane medytacją było związane z dezaktywacją brzusznej kory przedczołowej (VMPFC). VMPFC jest węzłem w mózgu, który reguluje samozatrudnione przetwarzanie doświadczeń chwilowo-momentowych.

Przetwarzanie bólu i autorefleksja: jaki jest link?

Dalszy Analiza skanów mózgu, naukowcy stwierdzili, że łagodzenie bólu wywołane medytacją wiązało się również z oddzielaniem wzgórza i preuneus. Talamus jest częścią mózgu, który przekazuje impulsy czuciowe, w tym ból, od receptorów w różnych częściach ciała po resztę mózgu.

Preuuneus jest częścią sieci trybu domyślnego, zestawu obszarów mózgu, które uważa się za aktywowane, gdy osoby są zaangażowane w autorefleksję.

Wcześniejsze badania wykazały, że a Silny związek między wzgórzem a prekuneusem napędza objawy przewlekłego bólu. Dr Zeidan i współpracownicy uważają, że terapia bólu oparta na uważności zapewnia ulgę w bólu poprzez „nierówne” wzgórze przetwarzające ból od samozwańczego prekuneusa.

Ta teoria neurobiologiczna jest zgodna z centralnym zasadą uważności, które ma doświadczyć myśli i odczuć bez przywiązania do nich ego lub poczucia siebie w celu złagodzenia bólu emocjonalnego lub dyskomfortu.

„Połączenie umysł-ciało naprawdę reprezentuje naszą zdolność świadomego kontrolowania naszej fizjologii. Na przykład możemy regulować nasze tętno, ciśnienie krwi i oddychanie ” – powiedział dr Robert W. Gereau, dr Seymour i Rose T. Brown Profesor anestezjologii w Washington University School of Medicine w St. Louis Louis .

„Medytacja uważności jest jednym ze sposobów zmiany sposobu postrzegania bodźców i może zapewnić poprawę stresu, lęku, snu i bólu. Nie jest to coś, co naprawdę zrozumieliśmy mechanicznie, a to badanie pokazuje obwody mózgu, które wydaje się być zaangażowane podczas medytacji uważności, ponieważ odnosi się ona do redukcji bólu. ”

– Robert W. Gereau, PhD

medytacja uważności w radzeniu sobie z przewlekłym bólem

Tradycyjnie opcje leczenia bólu dla osób z przewlekłym bólem były ograniczone do stosowania opioidów. Teraz istnieje coraz więcej dowodów sugerujących, że medytacja uważności może być stosowana do radzenia sobie z przewlekłym bólem.

Dr. Zeidan powiedział, że wymagane jest „podejście integracyjne” do przewlekłego leczenia bólu.

„Nie ma lekarstwa na przewlekły ból, ani nie ma jednego srebrnego pocisku”, powiedział dr Zeidan. „Ponieważ [uważność] nie wykorzystuje systemu opioidowego organizmu w celu zmniejszenia bólu, może być stosowany jako terapia wspomagająca z bardziej tradycyjnymi metodami leczenia.”

  • Uważność medytacja

medyczna Dzisiejsze wiadomości mają ścisłe wytyczne dotyczące pozyskiwania i czerpią wyłącznie z recenzowanych badań, akademickich instytucji badawczych oraz czasopism medycznych i stowarzyszeń. Unikamy używania trzeciorzędowych odniesień. W każdym artykule łączymy podstawowe źródła – w tym badania, odniesienia naukowe i statystyki – a także wymieniamy je w sekcji zasobów na dole naszych artykułów. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jak upewniamy się, że nasza treść jest dokładna i aktualna, czytając naszą politykę redakcyjną.

Contents